Rtm Clinic
Rtm Clinic İngilizce Sayfası

Bize Ulaşın

shape shape

Anamnez

Anamnez; doktorun ya da bir sağlık profesyonelinin hastaya teşhis koymak amaçlı sorduğu sorular sonucu elde ettiği hastalık öyküsüdür.
Hastanın mevcut ya da geçmiş hastalıkları hakkında, kendisinden ya da bir yakınından alınan bilgilerin belirlenmiş formatta, rapor haline getirilmiş halidir. Anamnez, hastalığın teşhisinde en önemli adımlardan biridir. Anamnez soruları belirli bir düzen çerçevesinde hastalara yönlendirilir. Doğru alınan, profesyonelce sistematize edilen ve tatbik edilen Anamnez, tedavinin başarısını arttırır.
 
RTM klinikte anamnez, hastalıkların teşhisini koyabilmek için üzerinde özellikle durulur. Hastanın soy geçmişi, hastalık geçmişi, şikayetleri, şikayet süreleri, şikayet şiddeti detaylı şekilde sorgulanır ve rapor edilir. Hastaya yöneltilen sorular beden işleyiş sistemleri üzerinden gider. Sorular detaylı şekilde hastaya yöneltilir. Hastanın soruyu anladığından ve sorulan soruya yönelik cevap verdiğinden emin olunduktan sonra form doldurulur.
 
İçeriklerimiz sadece bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.