Rtm Clinic
Rtm Clinic İngilizce Sayfası

Bize Ulaşın

shape shape

Dr. Mustafa YAŞAR

 
Remember Regeneration Theraphy Method (RTM) sistem kurucusu.
 
1970 yılında İzmir’de doğan Dr. Mustafa Yaşar, ilk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra çocukluk hayali olan, tıp eğitimini Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1994 yılında tamamladı. Dr. Mustafa Yaşar’a Integrative Medicine alanında yaptığı inovatif çalışmalardan dolayı 2021 yılında “Bogomolets National Medical University” tarafından “Profesör” ünvanı verilmiştir.
 
Tıp eğitimi süresince hastalıkların semptom baskılayıcı tedavi anlayışı ile sonuçsuzca tedavi edilme çabasını sorgulamaya başlayan Mustafa Yaşar, okul yıllarında müfredatta yer almayan, hastalıkların oluşum süreçlerini inceleyen “Fizyopatoloji” üzerine yoğunlaştı.
 
Bu araştırmaları sırasında Hipokraat, Diascorides ve İbn-i Sina gibi hekimlerin eserlerinden faydalandı. Bu araştırmalar, onun hastalıkların asıl sebepleri anlama yolunda attığı ilk adımlar oldu.
 
Aynı dönemde bitkisel tedaviler üzerine çalışmaya başladı ve daha öğrencilik yıllarında yaptığı bitkisel kürlerle önce yakın çevresinin daha sonra hastalarının tedavilerinde çok başarılı sonuçlar aldı. Tıp eğitiminin ardından Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde Fitoterapi ve Farmakognozi (eczacılıkta bitkiler ve bitki kimyası ile ilgilenen alan) pek çok eğitim aldı.
 
Fitoterapi üzerinde yoğunlaşan ilgisi giderek diğer geleneksel tıp yöntemleri olan, Akupunktur, Kupa Tedavisi, Hirudo Terapi gibi pek çok tedavi tekniğine de yöneldi, bu ilgisi onu Rusya, ABD, Almanya, Güney Kore, Hindistan, Kanada, İsviçre, İspanya, Azerbaycan, Fransa ve Romanya başta olmak üzere 30’a yakın ülkede 40’ı aşkın bütünsel tıp eğitimleri almaya yöneltti.
 
RTM’nin temelleri de bu yıllarda atılmaya başlamış oldu.
 
Meslek hayatına başladığı dönemden bu güne, “İnsana bütüncül yaklaşan” ve “hastalık yoktur hasta vardır” mottosu ile hastalarını tedavi bir hekimdir.
 
Hastalarının sağlığına kavuşması için modern tıbbın tanı imkanlarından en üst düzeyde faydalanırken, tedavilerinde bütüncül yaklaşımı ile geleneksel tıbbın tedavi yöntemlerini merkezine fitoterapiyi alarak kişiye özel sentezlemeye daha mesleğin ilk yıllarında başladı.
 
2000’li yılların başında, edinmiş olduğu tüm bilgi birikimi ve almış olduğu eğitimler ile dünyada bir ilk olan Remember Regeneration Theraphy Method’u hayata geçirdi.
 
RTM sisteminin belkemiğini oluşturan Dr. Mustafa Yaşar’ın özel formülleri ile geliştirilen fitoterapötiklerin hastalar üzerindeki başarısı ve artan talep ile hastalarına şifa olma yolunda 2005 yılında Naturin Neutrocuticals’ı kurarak bir ilke daha imza attı.
 
İzmir Konak’ta bulunan muayenehanesinin ardından mevcut talebi daha da fazla karşılamaya ve daha fazla hayata dokunabilmeye yönelik olarak 2010 yılında, ekibini genişleterek, doğanın içinde, stresten uzak geniş bir ortamda hastalarına şifa sunan RTM İzmir Menderes Kliniği kurdu.
 
2014 yılında Naturin, İzmir Ticaret Organize Bölgesi (İTOB)’da 3000 m2 lik kapalı alanında GMP standartlarında üretim yapan ARGE ve ÜRGE çalışmalarının üretim ile aynı çatı altında sürdürüldüğü, dünya standartlarındaki fabrikasında bütüncül tedavi hizmetini destekleyecek yönde geniş çaplı hizmet vermeye başladı.
 
2019 yılında hastalarının yoğun talebi ve daha çok kişiye ulaşabilme hedefi üzerine İstanbul Nişantaşı’nda yer alan RTM Klinik İstanbul’da hizmete girdi.
 
Aynı sene büyüyen medikal kadrosu ile Prof. Dr. Mustafa Yaşar, bilgi ve tecrübe birikiminin paylaştıkça çoğalacağı ve aynı zamanda kendisinden sonraki nesillere de aktarma sorumluğunu yerine getirmek üzere dünya çapında doktorları, sağlık çalışanlarını hastalarını RTM sistemi ve tedavileri konusunda bilgilendirilmesi hedefiyle, RTM Akademi’yi kurdu.
 
RTM sistemi kurucusu Dr. Mustafa Yaşar, 30 yıla yakın hekimlik serüveninde tedavi yaklaşımını mükemmelleştirme arayışından hiç vazgeçmedi.
 
Prof. Dr. Mustafa Yaşar, öncüsü olduğu Remember Regeneration Theraphy Method (RTM) felsefesi ışığında RTM LIFE’ı kurdu. Uzun yıllar boyunca yaptığı akademik çalışmaları, araştırmaları, yayınladığı makaleleri ve hastalarının tedavisinin mükemmeliyeti için en üst standartlarda kurduğu fabrika, üretilen ürünler; sürekli olarak aldığı eğitimleri toplayarak RTM LIFE çatısı altında tüm bu bilgi birikimini meslektaşlarına aktarmak için RTM Akademi, yetişen doktor ve uzmanların kapsamlı hizmet vereceği RTM Klinik ve tedavi amaçlı özel içerikli ürünler sunan Naturin markalarını topladı.
 
RTM ailesi her geçen gün RTM sistemi felsefesi doğrultusunda gelişmeye ve büyümeye devam etmektedir.
 
Prof. Dr. Mustafa Yaşar,
Türk Yeşilay
Researchers of Traditional, Complementary, Alternative, & Integrative Medicine and Health
American Association of Acupuncture and Oriental Medicine
Journal of Complementary Medicine Research
The European Traditional Chinese Medicine Association (ETCMA)
The Society for Acupuncture Research
Academy of Integrative Health and Medicine
European Society of Integrative Medicine
American Holistic Health Association
British Holistic Medical Association
International Enstitute For Complementary Therapists
Sağlık Organizasyonları üyesidir.