Rtm Clinic
Rtm Clinic İngilizce Sayfası

Bize Ulaşın

shape shape

Kolon Hidro Terapi

Eski Mısırlılar, toksinlerin bağırsaklarda ayrışma sonucu oluştuğunu, oradan dolaşım sistemine girdiğini ateşe ve irine neden olduğuna inanıyorlardı. Eski Yunanlılar ise Mısırlılardan aldıkları bu düşünceyi benimsediler, geliştirdiler ve Avrupa medeniyetine aktardılar. 19. yüzyılda, biyokimya ve mikrobiyoloji alanındaki çalışmalar, otointoksikasyon hipotezini destekledi ve kolan terapi çok sık başvurulan bir uygulama oldu. 
 
Kolon temizliği (kolon tedavisi olarak da bilinir), herhangi bir dışkı birikimini kaldırarak spesifik olmayan toksinleri kolondan ve bağırsak kanalından çıkarmasına yardımcı olan bir dizi alternatif tıbbi tedaviyi içerir. Özellikle kalın bağırsakların temizlenmesi için kullanılır. Kolon hidroterapi, özel bir cihazı ile arıtılmış, sterilize edilmiş, insan beden ısısına yakın bir sıcaklıktaki su ve kısmi basınç ile özel bir masaj uygulamasıyla kalın bağırsakların temizlenmesi işlemidir.
 
RTM Sisteminde Kolon Hidro Terapi (Colon Hydrotherapy) Regeneration aşamasında görev alır. Tedavi triadında Bedenin Temizlenmesi ve Sistemlerin Desteklenmesi süreçlerinde yer alır. Fiziksel Beden üzerinde etkilidir. RTM Sisteminde Kolon Hidro Terapi uygulamalarıyla Fiziksel Bedeninin temizlenmesi, boşaltım sisteminin desteklenmesi, iyileşme süreçlerinin hızlanması amaçlanır.