Rtm Clinic
Rtm Clinic İngilizce Sayfası

Bize Ulaşın

shape shape

Meridyen Tarama

Meridyen Tarama Cihazı;
 
Meridyenlerin bozukluklarının tespit edilmesi
Organların çalışma seviyelerinin belirlenmesi
Beden sistemlerinin çalışma kapasitelerinin tespit edilmesi
Enerji kanallarında var olan bloğun belirlenmesi için kullanılır.
Elektriksel bedene yönelik olarak kullanılan meridyen Tarama Cihazı; 1953 yılında Alman tıp adamı Dr. Reinhold Voll tarafından, vücuttaki organ ve sistemleri temsil eden akupunktur noktalarındaki enerji seviyelerini ölçmek için yapılmış bir cihazdır.
 
Bu cihaz sayesinde her bir noktanın birbirinden faklı elektrik dirençleri olduğunu keşfetmiştir. Dr. Vall bu noktaların dirençlerini ölçmeyi başararak tanı koymak için ne anlama geldiğini keşfetmiş, aynı zamanda bu noktaların hangi organla bağlantılı olduğunu tespit etmiştir. Meridyen Cihazı, Çin meridyen teorisinin özelliklerine ve homeopati teorisininin prensiplerine dayanarak, Dr. Vall’ın keşfettiği bulgular doğrultusunda çalışma prensipleri oluşturulmuş ve tasarlanmış̧, teşhis ve tedavi edici özelliği olan bir cihazdır.
 
Enerji akışını sağlayan kanallar meridyen olarak adlandırılır. Akupunktur noktaları bu hatların üzerinde yer alır. Meridyen kanalları vücuttaki enerji akışını düzenlemenin dışında, vücuttaki organ sisteminin durumunu gösteren bir pencere olarak da kabul edilir.
 
Meridyenler, vücuttaki enerjisel görünümde, bir iç organla etkileşimli bölgeleri temsil ederler. Bu organın bozuklukları, meridyenin vücut yüzeylerine yansıtılabilir.
 
RTM klinik de temel tanı yöntemlerinin başında gelir. Bu cihazda yapılan sıralı ölçümler, hasta takip aşamalarından biridir.
 
İçeriklerimiz sadece bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.